Szkolenie do uzyskania licencji pilota prywatnego PPL(A)

Cena szkolenia praktycznego wynosi 25000  i obejmuje 45 godz. lotu oraz przygotowanie i treningi naziemne.
Licencja PPL(A) zapewnia radość z latania turystycznego. Jest ona wymagana jeśli planujesz w przyszłości uzyskanie uprawnień do lotów na samolotach wielosilnikowych, według przyrządów czy też licencji pilota zawodowego/liniowego. Po uzyskaniu licencji PPL(A), pilot jest uprawniony do wykonywania lotów według przepisów VFR dzień na samolotach jednosilnikowych tłokowych, których maksymalna masa do startu nie przekracza 5700 kg.

Szkolenie do uzyskania licencji pilota samolotów lekkich LAPL(A)

Cena szkolenia praktycznego wynosi 17 500  i obejmuje 30 godz. lotu oraz przygotowanie i treningi naziemne.
Jeśli chcesz czerpać radość z latania i nie planujesz kariery zawodowej jako pilot ta oferta jest najlepsza dla Ciebie. Uzyskanie licencji pilota samolotów lekkich daje uprawnienia do wykonywania czynności pilota dowódcy samolotów jednosilnikowych lub motoszybowców turystycznych o maksymalnej poświadczonej masie startowej 2 000 kg lub mniej, przewożących maksymalnie 3 pasażerów.

Wymagania wstępne przed rozpoczęciem szkolenia praktycznego:
– ukończone 17 lat przed wykonaniem pierwszego lotu samodzielnego;
– ważne orzeczenie lotniczo- lekarskie;
– ukończone z zaliczeniem wymagane szkolenie teoretyczne.

Szkolenie teoretyczne obejmuje 100 godz. wykładów. Cena szkolenia teoretycznego jest uzależniona od wielu czynników. Prosimy o KONTAKT wszystkich zainteresowanych. Istnieje też możliwość odbycia szkolenia teoretycznego on-line w firmie zewnętrznej specjalizującej się w prowadzeniu tego typu kursów. Możesz wyszukać samodzielnie lub skorzystać z poniższych linków:

– AVIONER
– GRAFPROM

Wbrew istniejącym mitom wymagania medyczne dla pilotów prywatnych są możliwe do spełnienia przez „przeciętnego Kowalskiego”. Listę miejsc, gdzie można zrobić takie badania znajdziesz TUTAJ. Najbliżej nas jest
lek. med. Henryk Lemczak
Prywatny Gabinet Lekarski
ul. Czesława Miłosza 16/B6
83-000 Pruszcz Gdański
Tel. 600 366 103
Gabinet lekarski czynny jest we wtorki w godz. 15 -18.30, w pozostałe dni po uprzednim umówieniu się telefonicznym.
W razie pytań piszcie lub dzwońcie.